Poznań na weekend – co warto zobaczyć?

Poznań na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłym miastem, jakich wiele jest w Polsce. Trudno odpowiedzieć spontanicznie na pytanie, co ciekawego można zobaczyć. Co takiego nietypowego kryje w sobie stolica Wielkopolski? Przekonajmy się.

Trójmiasto ma morze, plażę i dużo terenów zielonych. Warszawa ogromny kawałek historii, a do tego wiele atrakcji, które zajmą nie jeden weekend. Kraków jest miejscem, w którym wydawać by się mogło, że jest coraz więcej turystów niż miejscowych. Co można powiedzieć o Poznaniu, oprócz tego, że jest stolicą Wielkopolski? Trzeba się przekonać samemu – wybrać nocleg Poznań i spędzić tu weekend pełen ciekawych atrakcji!

Stary Rynek

Jak wiele miast w Polsce, tak i w Poznaniu znajdziemy Stary Rynek, który jest centrum życia miasta. Stary Rynek jest niezwykle malowniczy. To on także ucierpiał najbardziej podczas II Wojny Światowej. Reszta miasta nie odniosła większych strat. Odbudowa była jednak na tyle dobra, że od razu wtopiła się w życie miasta, jak gdyby nigdy nic. O południu warto zatrzymać się przy ratuszu, gdzie zauważyć można walczące ze sobą poznańskie koziołki.

Stary rynek w Poznaniu

Palmiarnia

Poznańska Palmiarnia to podróż przez niemal wszystkie strefy klimatyczne. Zobaczyć tu można aż 17 tysięcy roślin, egzotyczne gatunki ryb, a do tego usłyszy się odgłosy ptaków i szum wodospadów. To jednak nie nowy nabytek miasta, a jeden z najstarszych ogrodów w Europie. Palmiarnia jest podzielona na tematyczne pawilony, dlatego warto zarezerwować na nią dużo czasu.

Palmiarnia w Poznaniu

Brama Poznania ICHOT

Dla lubiących muzea, zarówno te stare jak i nowoczesne, Brama Poznania będzie idealnym miejscem. Muzeum jest multimedialne, ale mocno opiera się na historii. Sama bryła budynku otrzymała wiele nagród architektonicznych i jest „twarzą” promocji miasta. Częścią budynku jest kładka łącząca Śródkę z Ostrowiem Tumskim, gdzie znajduje się główna ekspozycja muzeum.

Brama Poznania ICHOT

Stary Browar

To nietypowe miejsce jest łączy w sobie Centrum Handlowe, Sztukę, Biznes i Stary Browar. Kompleks znajduje się w poprzemysłowym zabytku, gdzie kiedyś mieścił się Browar Huggerów. Obecnie można wybrać się tu na zakupy w towarzystwie rzeźb i instalacji wykonanych przez znanych artystów.

Stary Browar w Poznaniu

Poznań na pierwszy rzut oka może wydawać się miastem na jednorazowy weekend. Okazuje się jednak, że ma on bardzo wiele do zaoferowania przez co turyści ciągle tu powracają.