Jak zabezpieczyć dom, gdy wyjeżdżamy?

Wielu z nas posiada własny dom. Nieważne, czy umiejscowiony jest on w mieście, czy na jego obrzeżach. Dziś łupem złodziei może okazać się każda nieruchomość. Jak się przed tym chronić, gdy planujemy wyjazd? O co zadbać, by nikt nie włamał się i nie ukradł naszych skarbów?

Bywa, że musimy wyjechać gdzieś na dłużej i pozostawić nasze domostwo bez opieki. Jeździmy w delegacje, do rodziny, na dłuższe imprezy, na święta. A nasz dom na nas czeka. Jednak bywa tak, że nieobecność właścicieli to istna gratka dla włamywaczy i złodziejaszków. Chcąc zachować bezpieczeństwo i ustrzec się przed kradzieżą, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia na czas naszego wyjazdu. I nieważne, czy chodzi o dom w mieście czy na jego obrzeżach. Wszędzie możemy być narażeni na kradzież.

Co robić? O czym pamiętać?

1. Zamknij wszystkie drzwi i okna. Sprawdź dwa razy!

Niby jest to jasne i oczywiste, by nie zostawiać na czas nieobecności otwartych drzwi oraz okien, ponieważ niezamknięte stanowią prawdziwe zaproszenie dla złodziei. Okazuje się, że to właśnie niedomkniętymi oknami włamywacze najczęściej dostają się do domów swoich ofiar. Pamiętajmy więc, by zabezpieczyć się z każdej strony – zamknijmy zarówno okna w pokojach, kuchni i łazience, jak i w piwnicy, garażu czy warsztacie. Zanim wyjedziemy – zróbmy jeszcze jeden obchód i upewnijmy się, że nie zapomnieliśmy o żadnym.

2. Ukryj wszystkie skarby!

Czasem jednak – mimo zamkniętych okien i drzwi – złodziejom udaje się wejść do środka. Co wtedy? Mają spore pole do popisu! Mogą zabrać wszystko co im się spodoba. A dla nas najkorzystniej byłoby, gdyby nic im się nie spodobało! Dlatego właśnie wszelkie wartościowe rzeczy, które mogą stać się łupem dla włamywaczy, ukryjmy możliwie jak najgłębiej – na przykład w sejfie, jeśli taki posiadamy. Dobrym pomysłem jest jednak również oddanie do przechowania naszych rzeczy sąsiadom lub rodzinie.

Sprawdź ofertę na bezpiecznym osiedlu w Baninie dewelopera Dom Moich Marzeń https://dommoichmarzen.eu/

3. Poproś o pomoc sąsiadów

Jeśli już o sąsiadach mowa – mogą oni ułatwić nam zabezpieczanie naszego domu. Jeśli tylko mają na to czas – poproś, by mieli oko na Twoją posesję. To nic nie kosztuje, a może naprawdę pomóc. Jeśli będzie działo się coś podejrzanego – zadzwonią do Ciebie. Możesz również przekazać im klucze do swojego domu i poprosić, by raz na jakiś czas zajrzeli do środka.

 

Najłatwiej jednak dbać jest o bezpieczeństwo domu, wybierając życie na osiedlu. Wtedy mamy pewność, że nikt nie odważy się włamać na posesję strzeżoną i często uczęszczaną.