Dlaczego dla młodych ludzi mieszkanie jest lepsze od domu?

Problem z wyborem: dom czy mieszkanie, dotyczy wielu młodych osób, które właśnie rozpoczynają swoje prawdziwe, dorosłe życie. No bo skąd 20-parolatek ma wiedzieć, gdzie będzie żyło mu się lepiej, czego potrzebuje, jaki metraż oraz lokalizacja będą najkorzystniejsze. My dziś postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, pokazując, że dla młodego człowieka życie w mieszkaniu będzie jednak lepsze.

Dziś powstaje sporo osiedli mieszkaniowych zarówno złożonych z bloków z mieszkaniami, jak i domków jednorodzinnych. Dylemat pomiędzy tym, co wybrać, a co odrzucić dotyka wielu osób, które chcą kupić swoje pierwsze gniazdko.

Młodzi ludzie jednak mają inne wymagania niż starsi. Dlatego dla nich będą ważniejsze zupełnie inne kwestie. Jakie?

osiedle w Wejherowie Orlex
Osiedle mieszkań w Wejherowie.
Źródło: https://orlex.pl/

Wygoda życia i brak obowiązków domowych

Dziś młodzi ludzie żyją w nieustającym pędzie, w którym trudno jest się odnaleźć i znaleźć czas na odpoczynek. Dlatego dokładanie sobie dodatkowych obowiązków po powrocie do domu nie należy chyba do najrozsądniejszych rzeczy. Podczas gdy w domu jednorodzinnym będziemy zmuszeni do takich aktywności jak: grabienie liści, koszenie trawnika czy palenie w piecu, w mieszkaniu zrobi to wszystko za nas administracja. Nie będziemy zobligowani do tego, by zajmować się rzeczami, na które nie mamy czasu ani ochoty.

Lokalizacja jest ważna

Dla młodego człowieka liczy się przede wszystkim lokalizacja. Centrum większego lub średniego miasta to dobre miejsce na kupienie mieszkania. I w takich właśnie miejscach można znaleźć sporo ofert deweloperskich. Inaczej sprawa się ma, gdy chcemy kupić dom. Osiedla domów buduje się głównie pod miastem, na wsi, gdzie jest na to dużo miejsca i architektura nie wpływa bezpośrednio na otoczenie.

młodzi ludzie

Cena to czynnik pierwszorzędny

Budżety młodych ludzi są zwykle mocno ograniczone. Dlatego mieszkanie trzeba wybierać z głową, porównując różne oferty deweloperskie, w różnych miejscach i o różnych metrażach. Jeśli mówimy jednak o porównaniu domków jednorodzinnych z mieszkaniami, możemy zauważyć, że te pierwsze są o wiele droższe. Dlaczego? Ano, dlatego, że koszt wybudowania całego domu (wraz z fundamentami, elewacją, itd.) przypada na nas, podczas gdy w mieszkaniu koszty te dzielą się na wszystkich mieszkańców bloku.