Dekoracja wnętrz – 3 sposoby na styl industrialny

Styl industrialny staje się coraz bardziej popularny w dekoracji wnętrz. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niedoceniany i kojarzony z ubóstwem oraz biedą, osiągnął popularność w latach 60 i 70 XX wieku, kiedy to artystyczna bohema nowojorska zapamiętale go propagowała.

Obecnie nowoczesne lofty i apartamenty urządzone w tym stylu podbijają serca,  jednak cena takich nieruchomości powala na kolana. Jeśli marzy ci się styl industrialny w Twoich wnętrzach, warto zastosować się do 3 prostych kroków dotyczących dekoracji mieszkania.

Oświetlenie

Jednym z najważniejszych elementów każdego stylu (nie tylko industrialnego) jest oświetlenie. W stylu industrialnym ważna jest nie tylko temperatura czy jakość światła, ale również design lamp. Jeśli nie jesteś posiadaczem loftu, gdzie okna sięgają od podłogi do samego sufitu, warto zainwestować w lampy zawieszone na pojedynczym kablu. Powinny one wisieć bardzo nisko — jak w szwalniach lub innego rodzaju fabrykach.

Metal jako materiał wiodący

Jeśli nudzą Cię wszechobecne dekoracje wnętrz promujące dominację drewna i szarości — styl industrialny jest jak najbardziej dla Ciebie. Metal i prostota to Twoi sprzymierzeńcy w tworzeniu specyficznego, industrialnego klimatu. Metalowe mogą być także różnego rodzaju dodatki. Oryginalnym wizualnym efektem będą kafelki lub płytki pokryte metalową taflą.

źródło: https://studioloko.pl

Beton, cegła, stal i szkło — materiały z reguły mało używane, zalecane są właśnie do wnętrz industrialnych. Surowiec kojarzący się z fabrycznymi halami można śmiało zastosować w swoich mieszkaniach, podkreślając ich nietuzinkowy charakter.

Nietuzinkowe meble

Jeśli kochasz styl industrialny i chcesz jak najlepiej odtworzyć go w swoich wnętrzach. Zalecamy, abyś znalazł meble, które mają za sobą długą historię użytkowania lub wyglądają na zużyte. Pomogą Ci w podkreśleniu indywidualnego charakteru mieszkania. Dobrym pomysłem jest wyjście na targ staroci, gdzie można znaleźć naprawdę ciekawe eksponaty. Ważna jest wielkość mebli. Im większe, tym lepiej prezentują się w mieszkaniu o dużej, wolnej przestrzeni.

Jeśli jesteś fanem wnętrz w stylu industrialnym, jakie elementy powinno zawierać mieszkanie urządzone w tym stylu?